Ez egy olyan domain migrációról szóló cikk, ami tényleg mélyen szakmai. Ráadásul elég egyedi esetet dolgoz fel, amivel nagyjából aligha fog találkozni bárki. Nekem is ez volt az első ilyen esetem, és az is lehet, hogy az utolsó is. Na, ha ennek ellenére is érdekel a cikk, akkor olvass tovább.
Az évtervezés egy fontos része sokak életének. Nekem legalábbis az egyik legjobb viszonyítási pont, hogy lássam és érezzem merre tartanak a dolgok. Segít megtervezni a jövőt, és egyben értékelni a múltat. 2020-ra is nagy tervekkel vágtam neki. Aztán az idei év sok téren teljesen másként alakult. Márciusban beütött itthon is a Covid, aztán csak néztük […]
Egy új weboldalt és új designt azért csinálunk, hogy az oldal jobb legyen mint a régi. De ez nem mindig sikerül.
Egyik első freelance SEO projektem egy Node.js technológiával foglalkozó startup volt. Akkor ragadt rám egy kevés Node.js-es tudás, aminek most nagy hasznát vettem egy saját hobbiprojekt során.
Visszaesett az organikus forgalom egy Google Search fiók adatai alapján. Annak jártam utána, hogy miért!
Főként migrációk és hibák felderítése során hasznosak a szerver log fájlok. Ezek segítségével tisztább képet kaphatunk arról, hogy a Googlebot milyen tartalmakat nézett meg az oldalunkon.
Egy ismerősöm és egy non-profit egyesület tagján keresztül jutott el nemrég hozzám egy linképítésről szóló dokumentum és ajánlat. Arra voltak kíváncsiak, hogy mit gondolok róla. Most ennek az ajánlatnak jártam utána.
Tegnap futottam bele Linkedinen egy megosztott cikkbe, ami elsőre nagyon ismerősnek tűnt. Aztán rájöttem, hogy ez nem véletlen. Mert ezt az én egyik cikkemről másolták.
Az elmúlt napokban jött ki a hír, hogy a Google elérhetővé tette a Core Web Vitals reportot a Search Console-on belül. De mégis mi ez és mire jó?
Sokan használják a Google Search Consolet az organikus pozíciók elemzésére. Pedig vannak olyan esetek, amikor ez kifejezetten rossz megoldás is lehet.