Google AdSense
Mi az az AdSense?
A Google AdSense a Google által kifejlesztett alkalmazás, melynek segítségével a webmesterek hirdetéseket tudnak elhelyezni a saját oldalukon. Az AdSense segítségével pedig pénzt tudnak keresni.
Hogyan működik az AdSense?
Az AdSense beállítása viszonylag egyszerű. Először is regisztrálni kell egy fiókot, ellenőrizni, hogy megfelel-e a weboldal a felhasználási feltételeknek. Amennyiben igen egy kódot kell elhelyezni az oldalon, innentől pedig már elkezdenek megjelenni a hirdetések. Ezek pedig vagy a weboldalunkhoz kapcsolódó hirdetések lesznek vagy pedig a felhasználó böngészési előzményeihez kapcsolódó retargeting hirdetések.
A beállításokkal kapcsolatban a Google saját leírását érdemes végigolvasni, amely részletesen leírja a szükséges lépéseket.
WordPress weboldalak esetében érdemes az Advanced Ads plugint használni.
Hogyan lehet pénzt keresni az AdSense segítségével?
A Google AdSense kattintásonként fizet, a hirdető által fizetett összeg 68%-át kapjuk meg általában. Az alábbi tényezők mind fontos szerepet játszanak a jövedelmünk alakulásában:
- Forgalom: Minél nagyobb a weboldalunk forgalma, annál többet fogunk keresni a hirdetésekből, mivel 1.000 látogatóból nagy valószínűséggel többen fognak rákattintani a hirdetésre, mint 500-ból.
- Hirdetett termék: Iparáganként nagyon változó lehet, hogy mennyi pénzt kapunk egy hirdetésért. Az USA-ban a legjobban fizető kategóriák közé tartoznak a biztosításról és online oktatásról szóló hirdetések, ezek akár ötször annyit is fizethetnek, mint mondjuk az elektronikai cikkekre vonatkozó hirdetések.
- Átkattintási arány: Az, hogy mennyi pénzt kapunk természetesen nem csak a látogatóink számától függ, hanem attól is, hogy a látogatók közül mennyien kattintanak rá a hirdetésekre. Az átlagos átkattintási arány 0,05% és 5% között szokott mozogni.
Emellett persze vannak egyéb tényezők is, amelyek befolyásolják a bevételt:
- a webodal témája
- forgalom mértéke és forrása
- hirdetések száma
- hirdetések elhelyezése, pozíciója
- hirdetések típusa
- hirdetések mérete
Példák olyan weboldalakra, amelyek Adsense segítségével (is) szereznek bevételt: