Shoprenter vs UNAS: Melyik a legjobb bérelhető webáruház?
Ebben a cikkben
Egy webáruház elindítása nem egyszerű feladat. Sokszor drága, időigényes, szaktudást igénylő munkáról van szó. Emiatt régebben csak azok tudtak webshopot üzemeltetni, akiknek volt már egy meglévő tőkéje és szakmai csapata. Mára ez viszont megváltozott.
Ennek a változásnak az egyik legnagyobb oka:
Létrejöttek a bérelhető webáruházak!
De miért ekkora sláger a webshop bérlés, melyik a legjobb bérelhető webáruház, és mit érdemes tudni róluk?
Ebből a cikkből most megtudhatod a részleteket!
Webáruház bérlés: Gyorstalpaló
15 évvel ezelőtt ha terméket szerettél volna értékesíteni az interneten, saját webshop motort kellett volna építened, az elejétől a végéig.
Ennek a költsége minimum több százezres (ha nem milliós) nagyságrendű volt már akkor is. Nem elég egy fejlesztő, aki csak felépíti a működést – szükség van designerre, aki profi kinézetet ad az oldaladnak a kódhalmaz helyett.
És akkor még nem beszéltünk arról, hogy az eladáshoz az is kell, hogy megtalálják az oldaladat és meg is győzd őket arról, hogy tőled vegyék meg a terméket.
Amint pedig az új trendekhez igazodva változtatni szeretnél valamin, újra fejlesztés szükséges, ami miatt folyamatosan a zsebedbe kell majd nyúlnod.
Erre a legtöbb kezdőnek nincs forrása. Egy bérelhető webshop motorra viszont van.
A bérelhető webshop jelentése az, hogy több ezer ügyfél nem saját magának fejleszti le a webshopot, hanem egy webshop bérléssel foglalkozó cégnek fizet egy jóval olcsóbb bérleti díjat. Ez a cég pedig lefejleszti a webshop motort rengeteg funkcióval, és ezt a bérlők rendelkezésére bocsátja.
Ez magával vonzza azt, hogy egy “egységes”, kevésbé testreszabható webshop motor fog létrejönni (hiszen nem tud több ezer ügyfél minden igényére megoldással előállni), de mégis annyira fejlett, hogy az ügyfelek nagy részének tökéletesen kielégíti az igényeit. Ugyanakkor nem kell megijedni, hogy “csak egy sablonos” webshopot lehet így megalkotni. Bizonyos keretek között számos lehetőség van az egyedi ötletek megvalósítására is.
Tehát leegyszerűsítve: Kicsivel kevesebb testreszabhatóság és funkció. Cserébe sokkal kevesebb pénzért.
Kinek jó a webshop bérlés?
A fentiekből adódik, hogy ha sok funkciót szeretnél, többet kell fizetned.
Egy kezdő eladónak viszont nincs szüksége sok funkcióra, egyedi kinézetre – neki egy platformra van szüksége, ahol eladhatja a termékeit. Ehhez pedig tökéletes.
Tehát ha még nincs forrásod (pénz, idő, ember), akkor érdemes bérlésben gondolkodnod. Amennyiben viszont már kiépített pénzforgalommal rendelkezel, és hosszú távon szeretnéd árusítani a termékeidet online, akkor érdemes számolnod azzal, hogy bérelt webshop esetén is felmerülhetnek extra költségek, ha nagyon speciális funkciókat vagy egyedi designt szeretnél.
De mégis melyiket kellene választanod?
A legjobb bérelhető webáruház
Bár a legnépszerűbb nem kifejezetten a legjobb – de mégiscsak van valamiféle kapcsolat a kettő között, elvégre az embertömegek a legjobb felé orientálódnak általában.
Pontosan ezen okból kifolyólag 2 bérelhető webshop motort fogunk végignézni több szempont alapján:
- Ár
- Design
- Technikai tudás
- Email hírlevél
- Popupok
- Külső marketing eszközök
- Árösszehasonlítók
- Banner lehetőségek
- Követőkódok (pixel, GA, GSC, google ads)
- UX könnyedsége
- SEO
- Ügyfélszolgálat
Talán ezek azok a faktorok, amik alapján érdemes lehet kiválasztani a saját webshop motort.
De melyik az említett két legnépszerűbb?
Shoprenter vagy UNAS?
Magyarországon a Shoprenter és az UNAS shop a leginkább keresett bérelhető webáruházak. Hogy teljes legyen a lista, és mindenki el tudja végezni a saját kutatását, a teljesség igénye nélkül felsorolunk még néhányat, amelyek nem mindegyike bérelhető webshop, de kétségtelenül népszerűek és alkalmasak online eladáshoz:
- különböző online piacterek (árukereső, vatera, jófogás, meska, etsy)
- Facebook webáruház
- Shopify (magyarul)
- PrestaShop (magyarul)
- OpenCart (magyarul)
- Adobe Commerce (korábbi nevén Magento) webáruház (magyarul)
- WooCommerce webáruház (magyarul)
És most nézzük meg a két korábban említett céget.
Ahogy fentebb is írtuk, több szempontból is összehasonlítottam őket, hiszen minden webshop tulajdonosnak más-más szempontból lesz fontos, hogy kitől is bérli.
Ezért megnézzük:
- marketing szempontból (mennyire könnyítik meg az célcsoport megtalálását)
- technikai szempontból (mennyire könnyítik meg az eladást)
- UX szempontból (mennyire egyszerű, kézenfekvő a használatuk)
- És integrálási/mérési szempontból (mennyire jól működnek együtt más programokkal)
Mivel magyar webshop motorokról van szó, ezért nem meglepetés, hogy a székhelyük is magyar. Az UNAS egy soproni székhelyű cég, míg a Shoprenter debreceni.
Kezdjük az első és leglátványosabb tulajdonságnál.
Design
Ahogy majd látható lesz, a legtöbb feature-ben nem igazán van számottevő különbség a két cég kínálata között. Ez a designra is igaz.
Alapvetően sablonok (design témák) közül lehet válogatni, amelyeket akár személyre is lehet szabni. A Shoprenternél az egyes design témáknál lehetőség van egy téma fájl szerkesztő használatára is, amivel szinte teljesen testreszabható a design. Ennek használata csak azoknak ajánlott, akik rendelkeznek HTML és CSS ismeretekkel. Ha valaki inkább ezt a munkát profikra bízná, akkor a Shoprenter csapata az egyedi design megvalósításában is tud segíteni. Bár ez nagyon szubjektív, de leginkább azt lehet olvasni az értékelésekből, hogy a Shoprenter designjai talán egy kicsit modernebbek, szebbek, mint az UNAS sablonjai.
Ezt mindenképpen érdemes személyesen megvizsgálnia mindenkinek, különösen akkor, ha a webshopjához elengedhetetlen a szép, igényes kinézet (mert mondjuk biztosító kötelek helyett kismama ruhákat árul).
UX
Mindannyian szeretjük az egyszerű, letisztult, magától értetődő megoldásokat, de egy kezdő eladónak különösen fontos lehet a webshop motor átláthatósága, egyszerűsége.
Ebből a szempontból az UNAS sok évig szerintem jobb volt, de a Shoprenter pár éve megjelent új kezelőfelülete már átláthatóbb és egyszerűbb, mint az UNAS-é.
Ráadásul rengeteg ingyenes, elérhető oktatóanyaguk is van, amelyeken nagyon részletesen elmagyarázzák, mit hogyan kell használni, hogy a teljesen kezdők is magabiztosan tudjanak webáruházat indítani.
SEO
A marketing tudást egy weboldal esetén érdemes a keresőoptimalizálásra kihegyezni, hiszen talán ez az a marketing csatorna, amihez egy webshop sablon a legtöbbet hozzá tud tenni.
Ez az egyik olyan feature, amiben a legnagyobb eltérés mutatkozik a két cég között.
Az UNAS bár sok optimalizálási lehetőséget kínál, korántsem annyit, mint a Shoprenter.
Amennyiben külön SEO-fókuszú munkatárs fog foglalkozni a webshoppal, úgy nem biztos, hogy különbséget fog találni – de ha egy nem-hozzáértőnek lenne szüksége alap keresőoptimalizálási beállításokra, javaslatokra, úgy mindenképp a Shoprenter megoldása tud többet nyújtani.
Ügyfélszolgálat
A bérelhető webshop motorok egyik nagy előnye, hogy a kedvező havidíjért cserébe egy teljes, megbízható csapat áll a rendszer mögött, akiktől segítséget kérhetünk. Ez nem mondható el a teljesen egyedileg fejlesztett vagy nyílt forráskódú webshopokról.
Mivel a webáruház egy 0/24-es bevételtermelő gépezet, így fontos, hogy ha bármi problémánk vagy kérdésünk van, akkor minél előbb el tudjuk érni az ügyfélszolgálatot.
A Shoprenter és az UNAS egyaránt biztosítja az ügyfélszolgálatot. Azt úgy tudom, hogy a Shoprenternél hétvégén is elérhető az ügyelet, míg az UNAS esetében hétfőtől péntekig 8:00-tól 15:30-ig elérhető.
Technikai tudás
Hírlevél: Mindkét webshop bérléssel foglalkozó oldalnak van saját email marketing rendszere, de elég széleskörű a támogatás a külső rendszerekre is mindkét cég esetében (pl.: MailChimp, Webgalamb, MailerLite stb.)
Amennyiben külső email marketing rendszert használunk, teljesen elhanyagolható a különbség – de ha a cégek belső rendszerét szeretnénk használni, akkor ebben a tekintetben megint csak a Shoprenter tud többet felmutatni a fejlettebb automatizmusaival.
Popup: Az UNAS-nál rengeteg popup megoldással találkozhatunk (pl. Exit intent popup, ami akkor ugrik fel, ha a látogató el akarja hagyni az oldalt), a ShopRenter pedig a saját cégcsoportjába tartozó Optimonkot fogja felajánlani használatra, ami önmagában is egy ismert cég nemzetközileg is.
Integráció: A Shoprenter is rengeteg külső marketing alkalmazáshoz kínál integrációt, de ebben az UNAS megelőzi, mert rengeteg Affiliate megoldás található náluk. Ezek között API-kat, szavazásokat, fórumokat, logisztikai és számlázási megoldásokat is találhatunk.
Követés/mérés: Mindkét cég esetében a fegyver arzenálhoz tartozik az alapkódok beillesztése (Google Search Console, Google Analytics, Google Ads, Facebook Pixel), illetve a Facebook áruházat is bármikor lehet rajtuk keresztül használni. Tehát itt lényegében semmiféle eltérés nem tapasztalható.
Árösszehasonlító oldalak: A Shoprenter natív támogatással 21 hazai és 10 nemzetközi oldalt támogat, míg az UNAS-nál főleg egyedi beállításokkal lehet operálni 40-féle paraméterrel és 6-féle fájl exporttal.
Ár
A két bérelhető rendszer árazásában első ránézésre elég nagy eltérés mutatkozik, ugyanakkor érdemes alaposabban utánajárni a tényleges költségeknek.
Kezdjük a próbaidővel.
A Shoprenter 14 napos próbaidőt ad, amíg korlátlanul ki lehet próbálni a funkcióikat, megoldásokat. Az UNAS-nál 21 napig van erre lehetőségünk.
Az éves és a havi előfizetés között durván 10-20% különbség van, a Shoprenter esetében inkább 20, míg az UNAS-nál inkább 10. A Shoprenter még több mint 20.000 Ft értékű bónuszt is ad az éves előfizetés választása esetén.
Shoprenter árak
Unas árak
Ezért ha hosszú távon gondolkodsz, és belefér a büdzsédbe, mindenképp gazdaságosabb az éves előfizetést választani – bármelyiket is választod.
Az árakat tekintve (havi viszonylatban) az UNAS-nál 4.000 Ft-tól, míg a Shoprenternél 5.000 Ft-tól kezdődnek a csomagok. Ezt feltöltött termékenként számítják, mindkettő induló csomag 1.000 db terméket tartalmaz.
A következő, 5.000 db-os termékfeltöltésnél már nagyobb az árkülönbség. A Shoprenternél ehhez már a Silver csomagra van szükség, ami ~13.000 Ft, az UNAS-nál pedig a választott csomagtól függően ~5.000 és ~11.000 Ft között tölthetsz fel 5.000 terméket.
ShopRenter | UNAS | |
---|---|---|
Legkisebb csomag | Bronze | Standard |
Megengedett termékszám | max. 1000 termék | akár 20000 termék |
Ingyenes próbaidő | 14 nap | 21 nap |
Havi ár | 5990 Ft + ÁFA | 1000 termék esetén: 4490 Ft + ÁFA |
Éves ár | 4992 Ft + ÁFA (havonta) | 1000 termék esetén: 4090 Ft + ÁFA (havonta) |
Mobilbarát | + | + |
Letölthető termékek | + | + |
Analitika | + | + |
Raktárkezelés | + | + |
Elektronikus fizetés | - (csak nagyobb csomagban) | - (csak nagyobb csomagban) |
Vásárlói csoportok | + | - |
Cross-selling | + | - (csak nagyobb csomagban) |
Upselling | + | - (csak nagyobb csomagban) |
Interface, UX | Egyszerű | Közepes |
Design | Modern (nagy választék sablonban és egyedi design lehetőség) | Átlagos (nagy választék sablonban) |
Marketing (SEO fókusz) támogatás | Nagy | Közepes |
Technikai tudás | Közepes | Közepes |
Ha az ár a döntő faktor nálad, akkor fontos, hogy alaposan járj utána annak, hogy milyen extra költségekkel járhat az adott webshop motor választása. Az UNAS-nál például több olyan funkció és beállítás is feláras, amely a Shoprenternél alapfunkcióként, ingyenes elérhető. Így bár első ránézésre az UNAS olcsóbbnak tűnhet, de az időközben felmerülő kiadások miatt a webshop beüzemelése drágább lehet, mint a Shoprenter választása esetén.
Összegzés – melyiket válaszd?
Az elemzésből tisztán látszik az “UNAS vagy Shoprenter” kérdésben, hogy a két bérelhető webáruház motor hasonló funkciókkal rendelkezik és hasonló piaci szegmenst is céloz, így a végső voks letétele alaposabb utánajárást és tesztelést igényel.
Amennyiben kezdő vagy, még sosem csináltál webáruházat és nem akarsz váratlan kiadásokkal szembesülni, mindenképpen az Shoprentert válaszd. (Ráadásul ezzel a kuponkóddal (SR_ID499_0528RG) 10% kedvezményhez is tudsz jutni.) Egyszerűbb az interface, átláthatóbb és rengeteg támogató anyag és szolgáltatás érhető el.
Amennyiben már nem vagy kezdő, és nagyobb termékszám (5000-20000 termék) esetén is csak a nagyon alapvető funkciókra van szükséged, úgy inkább az UNAS használata ajánlott a kedvezőbb díjak miatt.
Amennyiben már nem vagy kezdő, és tényleg hosszú távra tervezel (pl.: A már működő, bevételt generáló céged termékeit szeretnéd online is árusítani, ezért van mögötted hátország), úgy inkább a ShopRenter használata ajánlott.
De első lépésként mindenképpen azt ajánlom, hogy mindkét szolgáltatónál igényelj egy próbaboltot és teszteld le az összes funkciót. Fontos, hogy ne csak azokat, amikre jelenleg szükséged van, hanem azokat is, amikre hosszútávon, 1-2 éves távlatban akár szükséged lehet.
A ShopRenter 14-napos próbaverzióját ide kattintva érheted el. A SR_ID499_0528RG kuponkóddal pedig 10% kedvezményt kapsz az előfizetés díjából.
Az UNAS 21-napos próbaverzióját pedig ide kattintva. Ezzel a kuponkóddal pedig 10% kedvezményhez tudsz jutni: 7d377f29dd
Tetszett a cikk? Szeretnél még több ilyet olvasni?
Akkor iratkozz fel és küldünk egy emailt, ha hasonló cikket írunk!
Hozzászólások
Moderáld magad – vagy mi fogunk. :)
Na jó, nem fogunk, szóval csak ésszel!